Náš tím
Tu nájdete expertov pracujúcich pre našu organizáciu.
Alexandra Kurišová
Lásku k výchove a vzdelávaniu, najmä k tomu neformálnemu, u nej vo veľkej miere formovalo dobrovoľníctvo a dobrovoľnícke aktivity v rôznych organizáciách. Postupom času som sa vďaka dobrovoľníctvom vyformovala i profesijne. Z dobrovoľníka v organizáciách sa stala členom v strategickom tíme, fundrajserom, projektovým manažérom či ekonómom. Z účastníka na rôznych lokálnych, národných a medzinárodných školeniach a projektov sa stala ich tvorcom, koordinátorom, metodikom a školiteľom. Okrem iného pracovala na 3 národných projektoch, zažila školstvo v Kolumbii, reedukačné centrum v Dánsku, či inkluzíve vzdelávanie priamo na Slovensku.
V organizácii sa venuje: koordinácii projektov, lektorovaniu a tvorbe nových projektov.
Alexandra Kurišová
Ondrej Križan
Ondrejova cesta viedla od štúdia psychológie, cez výskum zákazníckej skúsenosti a online reklamy až po prácu v neziskovom sektore. Zaujíma sa o aktuálne a aj akútne spoločenské či filozofické témy a výzvu zamerať svoju pozornosť na mladých ľudí a to, čo ovplyvňuje ich životy preto rád prijal. Okrem analytiky sa venuje Art of Hosting, čiže prístupov k facilitácii a spolupráci ukotvených v logike komplexných živých systémov. Je tiež aktívnym hudobníkom a kofacilitátorom workshopov zameraných na prácu so svojím hlasom.
V organizácii sa venuje: podieľa sa na analytike trendov v životnom štýle mladých a príprave a facilitácii stretnutí.
Ondrej Križan
Maty Mihaľko
K neformálnemu vzdelávaniu a práci s mládežou sa dostal prostredníctvom participácie v žiackej školskej rade. Neskôr sa stal členom Stredoškolského parlamentu Prešovského samosprávneho kraja a zúčastnil sa mnohých školení zameraných na rozvoj zručností. V roku 2017 sa stal mládežníckym delegátom zo SR pri Kongrese miestnych a regionálnych samospráv Rady Európy v Štrasburgu. Spolupracoval s Radou mládeže Prešovského kraja na koordinácii mládežníckych projektov a správe sociálnych sietí a webu. S YouthWatchom spolupracuje od roku 2020 na projekte Budúcnosť mladých 2035, odkiaľ sa jeho pôsobenie rozšírilo do ďalších projektov. V súčasnosti sa venuje aj rozvoju Dunajského makroregiónu pôsobením v Danube Youth Council a plánuje, ako nadobudnuté vedomosti využije vo svojej ďalšej práci.
Vo voľnom čase navštevuje galérie, múzeá, varí ázijskú kuchyňu a vysedáva vo viedenských kaviarňach.
V organizácii sa venuje: spravovaniu sociálnych sietí, tvorbe newsletteru, koordinácii siete Trendspotterov, mapovaniu a analýze trendov a téme Futures Literacy
Maty Mihaľko
Jana Miháliková
Oblasti mládežníckej politiky a práci s mládežou sa venuje od roku 1989 ako profesionálna pracovníčka s mládežou v Centre voľného času (1989 -1997) a neskôr ako expertka v IUVENTE – Slovenskom inštitúte mládeže (1997-2015). Pôsobila vo viacerých odborných skupinách zameraných na občiansku a spoločenskú participáciou mládeže, históriu práce s mládežou, neformálnym vzdelávaním a kvalitou práce s mládežou. Podieľala sa na viacerých výskumných projektoch zameraných na inkluzivitu školských zariadení, tínedžerské dobrovoľníctvo, samosprávnou politikou voči mládeži a pod. Aktuálne pracuje na Úrade splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, kde koordinuje projekt zameraný na zvýšenie počtu rómskych detí v materských školách a spolupracuje na osobnom rozvojovom programe pre mladých rómskych lídrov.
V organizácii sa venuje: výskumom, prieskumom, tvorbe výstupných metodických príručiek a publikácií, analyzuje trendy.
Jana Miháliková
Lukáš Michal
K neformálnemu vzdelávaniu sa dostal v roku 2010 ako externe pracujúci študent v IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v rámci programu Mládež v akcii. Neskôr už ako regulárny zamestnanec pre program Erasmus+ v oblasti mládeže a športu prešiel viacerými pozíciami, či už konzultanta pre projektové zámery, IT podpory alebo koordinátora hodnotenia a kontroly realizovaných projektov. V súčasnosti pracuje na Úrade splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, aktuálne v rámci národného projektu Podpora predprimárneho vzdelávania detí z marginalizovaných rómskych komunít – NP PRIM II. Vzhľadom na zmenu zamestnania chcel stále zostať v spojení s neformálnym vzdelávaním a inými nadšencami pre prácu s mládežou.
V organizácii sa venuje: koordinácii projektov a správe interného disku organizácie.
Lukáš Michal
Světlana Offermann
Od roku 2003 aktívne pôsobí v rôznych neziskových organizáciách venujúcim sa práci s mládežou a neformálnemu vzdelávaniu. Za toto obdobie mala možnosť koodinovať množstvo dobrovoľníckych projektov od lokálneho charakteru až po medzinárodný, bola predsedníčkou a podpredseníčkou mládežníckej organizácie a pracovala ako projektová manažérka na projektoch na podporu a rozvoj práce s mládežou na Slovensku spolufinancovaných Euróspkym sociálnym fondom. V roku 2011 získala ocenenie Dobrovoľník roka v oblasti práce s deťmi a mládežou. Pracovala v nadnárodnej spoločnosti na pozícii odborníka pre interné vzdelávanie.
V organizácii sa venuje: koordinácii kancelárie a koordinácii projektových činností naprieč všetkými projektami.
Světlana Offermann
Miloš Ondrášik
Nadšenec pre zážitkovú pedagogiku a využívanie metód neformálneho vzdelávania pri práci s mládežou. Dobrovoľník telom aj dušou, v súčasnosti najmä v organizáciách Plusko a Outward bound Slovensko. V minulosti pôsobil v Iuvente – Slovenskom inštitúte mládeže na pozícii projektového manažéra informačnej siete Eurodesk. Po politických zmenách vo vedení organizácie sa stal na polroka aktívne nezamestnaným a spolu s priateľmi zo vzdelávania a biznisu pomohol priniesť na Slovensko medzinárodný vzdelávací program Medzinárodná cena vojvodu z Edingurghu, ktorý pomáha mladým ľuďom uspieť v živote, rozvíja ich cieľavedomosť, vytrvalosť a občiansku angažovanosť. Zaujíma sa aj o vzdelávanie a rozvoj znevýhodnenej a rómskej mládeže. V roku 2015 bol zaradený na Mapu sociálnych inovátorov, ktorí menia Slovensko k lepšiemu, vypracovanou organizáciami Ashoka a Nadácia Pontis.
V organizácii sa venuje: lektorovaniu a aplikácií inovácií do neformálneho vzdelávania a práce s mládežou.
Miloš Ondrášik
Tomáš Pešek
Od roku 2000 sa venuje rozvoju potenciálu mladej generácie rôznymi formami a spôsobmi. Pôsobí ako medzinárodne akreditovaný kouč, rozumie si s neformálnym vzdelávaním i zážitkovou pedagogikou. V rámci týchto prístupov rád experimentuje s rozvojovými programami pre mladých ľudí a čo funguje, odovzdáva ďalej. Pracovníkom s mládežou, inštruktorom, lektorom i učiteľom. V minulosti bol zapojený aj do rozvoja mládežníckej politiky a koordinoval tvorbu viacerých strategických dokumentov pre IUVENTU – Slovenský inštitút mládeže či MŠVVaŠ SR a bol členom viacerých expertných skupín (napr. expertná skupina Európskej komisie pre oblasť systémov kvality v práci s mládežou). 9 rokov bol aj predsedom Akreditačnej komisie pre špecializované činnosti činnosti v oblasit práce s mládežou.
Zaujímajú ho aj trendy v životnom štýle mladých, inovatívne prístupy k rozvoju mladých ľudí a spolupráca s firemným sektorom pri rozvoji mladej generácie. Okrem aktivít v YouthWatch sa posledné roky venuje rozvoju mladých mužov a prinášaniu koučovacieho prístupu do školského prostredia a práce s mládežou. Potrebuje byť v kontakte s prírodou, má rád dlhodobé vízie, humor, kreativitu, prácu s ľuďmi a učí sa byť otcom.
V organizácii sa venuje: strategickému plánovaniu a koordinácii produktov a financií organizácie, mentoruje organizácie pri zavádzaní kvality, lektoruje vzdelávania pre mladých ľudí a pracovníkov s mládežou ako i učiteľov
Tomáš Pešek
Lucia Szórád
Profesionálne sa práci s mládežou venuje od roku 2013, kde v IUVENTA pracovala ako koordinátorka projektov zameraných na posilnenie zamestnateľnosti mladých ľudí na trhu práce. Okrem koordinácie sa venovala aj lektorovaniu neformálnych vzdelávaní pre mladých ľudí, rozvíjala mladých rómskych lídrov cez Úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Po práci v sektore mládeže sa presunula na pár rokov do medzinárodnej spoločnosti IBM, kde sa venovala vytváraniu softskillových vzdelávaní a rozvoju facilitátorov. Keďže je mládež jej srdcovkou, v realizácii školení pokračovala aj cez zážitkovú pedagogiku v mládežníckej organizácii Plusko.
Okrem práce s mládežou sa venuje dcére, spoznávaniu nových miest, prechádzkam po lese a času s priateľmi.
V organizácii sa venuje: koordinácii projektov v oblasti trendov a kvality práce s mládečou, vytváraniu metodík pre vzdelávania pracovníkov s mládežou a mladých ľudí.
Lucia Szórád
Alena Tomanová
Neformálnemu vzdelávaniu v oblasti práce s mládežou sa venuje od 2008. Pracovala v Iuventa-Slovenský inštitút mládeže v Národnej agentúre pre program Mládež v akcii/ Erasmus+, kde mala na starosti medzinárodnú školiacu stratégiu a koordinovala sieť regionálnych konzultantov ako aj školiteľov. Má skúsenosti s rôznymi témami ako napríklad uznávanie neformálneho vzdelávania v práci s mládežou, vytváranie kompetenčných profilov alebo zavádzanie systému kvality do organizácie. Zapájala sa aj do aktivít organizácií venujúcich sa zážitkovej pedagogike, organizovaniu kultúrnych podujatí a občasne školí. Aktuálne pracuje v organizácii YouthWatch, kde sa venuje koordinácii projektov, riadeniu chodu organizácie ako aj expertným, metodickým a výskumným činnostiam. Momentálne ju najviac teší mapovanie a analyzovanie nových trendov mládeže a spolupráca so sieťou trendspotterov.
V organizácii sa venuje: koordinácii stratégie organizácie v obasti trendov a future literacy, koordinácii projektov a školiteľstvu, mapovaniu trendov, vytváraniu metodík pre vzdelávania pracovníkov s mládežou a mladých ľudí.
Alena Tomanová
Soňa Turanová
S mládežou pracovala najprv ako mládežnícky vedúci počas strednej školy, kedy realizovala autorský vzdelávací program StarterPack určený pre základoškolákov. Viedla medzinárodné dobrovoľnícke tábory v organizácii Inex. Niekoľko mesiacov pôsobila v Dánsku pri implementácii Erasmus+ projektov ako koordinátor a lektor neformálneho vzdelávania. Okrem YouthWatchu opakovane spolupracuje aj s Úradom splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, pre ktorý kordinuje a technicky zabezpečuje realizáciu vzdelávania o Sociálno-kultúrnych špecifikách práce s rómskou komunitou.
Keď nepracuje, rada cestuje, spoznáva gastranómiu iných krajín a vždy si rada zatancuje latino.
V organizácii sa venuje: mapovaniu a analýze trendov, vytváraniu metodík pre vzdelávanie v rámci rôznych projektov, školiteľskej činnosti, logistickému zabezpečeniu podujatí.